Mofaja is coming.....reggae and dancehall sound system

Realbeat meets RES

Realbeat meets RES - obrázek

Realbeat meets RES - obrázek

www.dancehall.cz
V Žizníkově u České Lípy letos proběhne již desátý ročník festivalu Reggae Ethnic Session, který se do druhé dekády spojil s festivalem RealBeat, jehož první dva ročníky obohatily jamajské hvězdy, jako jsou Michael Rose z Black Uhuru, Anthony B nebo Ward21. Spojení obou letních akcí v jednu dalo možnost letos připravit opravdu bohatý program s velkou mezinárodní podporou.

Pořadatelé potvrdili za headlinera jednu z největších postav moderního reggae a dancehallu, autora desítek hitů a take nezkrotného interpreta jménem Buju Banton! Vedle něj se naopak v kontrastu představí okouzlující zpívající dědeček Derrick Morgan, který je jedním z matadorů rocksteady a ska, který přiletí s afrokaribskou kapelou Yard Vibes Crew. Přímo ze západo-africké Ghany dorazí na vystoupení a zároveň taneční workshop hned patnáct členů tradičního projektu Dzadzeloi Cultural Troop, kteří předvedou představení, v kterém se propojuje rytmus, tanec, divadlo i akrobacie. Z Rakouska přijedou hudební futuristi Dubble Standart, s kterými letos vydal album sám legendární Lee Scratch Perry.

Za domácí se můžete těšit na celou špičku příbuzných žánru – od multikulturních United Flavour nebo Feher Fekete Kerek přes skáčkové Fast Food Orchestra a Prague Ska Conspiracy až ke kapelám, které v Žizníkově prostě nemůžou chybět. Máme tím na mysli např. boleslavské Švihadlo, jejich elektronický projekt Dub-O-Net s novým albem, nebo tribal-dance kapela Hypnotix, která mimochodem letos slaví už dvacet let od svého vzniku. To vše a mnohem více najdete poslední červnový víkend na hlavním pódiu v Žizníkově. A k tomu ještě takřka non-stop proud muziky na dalších dvou scénách, kterými bude Dancehall a Dub Station. Letos poprvé nejen tři dny a i celé tři noci!
12.06.2009 20:07:22
payah
Jah bless you
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one