Mofaja is coming.....reggae and dancehall sound system

29.5.-30.5. Rožnovská pohodička

29.5.-30.5. Rožnovská pohodička - obrázek

29.5.-30.5. Rožnovská pohodička - obrázek

http://www.yaman.cz/pohodicka/
YEEAAH - JAH BLESS další ročník POHODIČKY je za dveřmi!!!

Valašská reggae událost, která se tradičně koná dva dny na konci května, lásky času, v Rožnově p. Radhoštěm, malebném to městečku Valašského království a krásném místě Beskyd, se opět naplňuje čas. Také díky městu Rožnov p. R., kteréžto podporuje tuto mírovou misi a alternativní kulturu vůbec, můžete dva dny tančit, dovádět a blbnout tedy poodhodit starosti a strasti, což je vlastně hlavní myšlenkou této pohodové akcičky :)

Další z myšlenek, kterých má tento fesťáček povícero, je trochu přiblížit kulturu sound systemů. Jak si letitý návštěvník mohl povšimnout, zveme téměř každý rok jinou bandičku s vlastním zvukem a vůbec celým tím parádním cirkusem. Po BANDASCE, ADF, NABAZI GANGOO přijala letos pozvání výborná partička z Prahy - ROOTS´N´FUTURE, jejichž repertoár skýtá od roots reggae přes dubstep až po tribetek.

V pátek je podpoří letitá ostravská sestava COLTCHA UNITED. Hlavní scénu rozjedou staří dobří LOS PERDIDOS, u kterých na první poslech nerozeznáte, jestli nedorazili ze španěl a v rytmu ska bude pokračovat i další záležitost, čerstvá kapela PIJÁNKO. Experimentální tvorba nesmí chybět a kapela GRRZZZ z francie vám zajisté rozšíří obzory. Závěr bude patřit EVOLUTION DEJAVU a jejich show k nové platni křtěné na začátku dubna.

V sobotu se můžete těšit na PAWLACZOWE ZEWLAKY, nebo na legendu LIQUIDA A a GENERÁLA KRYSHPEENA čili PRO SOUND, tentokrát přijedou bez doktora. Hl. scénu rozjede po tradičních workshopech, netradiční spolek HUSO, velmi veselá-to akustická záležitost. Poté HOMEBWOYRASTA, taktéž jedna čerstvější věc, rozjedou tak chytlavě houpavou druhou dobu a SULTAN SOLIMAN, kteří dostáli jistých hráčských obměn-bezpochyby ku prospěchu, to nebudou měnit. Naopak se to bude rozhoupávat čím dál víc, o to se postará generál KRYSHPEEN se staronovou kapelou, jejíž název vzniká spolu s albem, které bude na pohodičce ještě teplé. Jako třešničky na dortu si vychutnáte polské NATURAL DREAD KILLAZ a britské VIBRONICS :)

-WARNING: jeden bar bude fungovat stále - od pátku až do neděle non stop

Co se týče dalších atrakcí, bude možno navštívit čajovnu, a to ne tak ledajakou, zahrát st. fotbálek, zakousnout se do světoznámých a oblíbených placek HADGIA baru, vyválet se v klidu na louce či zkouknout filmek. Jinak kopačák, frisbee či badminton klidně vemte s sebou. Bubny a jiné hudební nástroje taktéž s sebou, bo sranda musi byt "igdyby" na chleba nebylo.

Čtyřnozí mazlíčci jsou vítáni, jen prosíme páníčky, aby brali ohled především na malé děti - Cisterna bude opět přistavena, neboť bez vody bychom zhynuli, alespoň pejskové, kteří akci navštíví. Ranní hygiena také není k zahození...

Pátek 29.5.2009
Hlavní scéna - začátek 20:23

* LOS PORDIDOS / holešov / chiwas punk
* ...
* EVOLUTION DEJAVU / ova / etno groove
* GRRZZZ / fr / elektro-industrial punk

Taneční scéna Djs, sound system:

* ROOT´N´FUTURE / pha / dub, tribetek
* COLTCHA UNITED + MC AFARASTAFA / ova+ji / reggae, raggamuffin, dancehall

Doprovodný program:

* Ohňová performance Kejklej/ Vsetín

Další atrakce po oba dny:

* čajovna/ animované pohádky a filmy/
* hadgia bar/ vege dobroty/
* stolní fotbálky
* kadeřnictví
* vinyl shop a další stánky

Sobota 30.5.2009
Hlavní scéna - začátek 11:07

* JAM of DRUMS / místní hráči
* HUSO / zl / šraml
* HOMEBWOYRASTA / ol / roots reggae
* SULTAN SOLIMAN / ova / reggae-ska
* RIDDIM SHOT feat KING KALABASH / pha + martinik / roots reggae
* BUG´n´DUB / pha / roots reggae, dub
* NATURAL DRAED KILLAZ / pl / roots, raggamuffin
* VIBRONICS / uk / dub music

Taneční scéna Djs, sound system:

* ROOTS´N´FUTURE / pha / roots reggae, dub
* PAWLACZ ZEWLS / brno / roots, dub, ragga
* PRO SOUND / pha / reggae, ska, calipso, karibik, dub …
* LION MOVEMENT / zl / roots reggae

Doprovodné programy:

* Žonglérský workshop - Kejklej /vsetín
13.05.2009 13:22:30
payah
Jah bless you
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one