Mofaja is coming.....reggae and dancehall sound system

Free Buju

Free Buju - obrázek

Free Buju - obrázek

z jahmusic.net
Buju Banton se rozdělil o jídlo se spoluvězněm a byl za to minulý čtvrtek přemístěn na 30 dní do sektoru s nejvyšší ostrahou, kde nefungují základní hygienická zařízení a kde mu není umožněno se stravovat podle rastafariánských pravidel i-tal. Za tři měsíce ve vězení zhubl téměř 20 kilo a za poslední týden pobytu v novém sektoru se jeho psychický i fyzický stav rapidně zhoršil. Jeho právník, David Markus, přirovnává případ ke Kafkovu Procesu a vzhledem k závažnosti situace žádá o okamžité přeložení klienta zpět do centrálního křídla.

Nejen, že se fyzický i duševní stav zpěváka za poslední týden velmi zhoršil, ale také mu znemožňuje se pořádně připravit na soud, který ho čeká 19. dubna. Jeho právní zástupce například tráví hodiny čekáním, jen aby mohl svého klienta vůbec vidět. Rozhodnutí umístit Buju Bantona do maximálně hlídaného křídla, kam jsou umisťováni nebezpeční zločinci, jen pár týdnů před nadcházejícím soudem, je tudíž velmi kritické.

Free Buju-logo

Markus věří, že tento nepřiměřený trest je zkrátka jen posledním z projevů šikany, které hvězda čelí od vstupu do Pinellaské věznice. Jeho žádosti o vegetariánskou stravu jsou ignorovány, z nevysvětlitelných důvodů byl pětkrát po sobě stěhován z patra do patra a jeho cela je neustále hlídána dozorci.

Gargamel tým vyzývá všechny, kteří chtějí Buju Bantona v jeho boji za spravedlnost podpořit, aby si na Facebook-MySpace-Twitter jako profilovou fotku nastavili oficiální Free Buju logo nebo oblíbenou fotografii zpěváka. Aby co nejvíce šířili videa, rozhovory, inspirativní texty písní a vše, co se Buju týká. Dále prosí selektory, aby co nejvíce hráli jeho hudbu, včetně nového singlu Optimistic soul. 1. dubna začne celý tým držet hromadný půst a posílat modlitby a třetí dubnový víkend 16.-18.4. (těsně před soudním líčením) pak bude celosvětově věnován poctě Buju Bantona. Zapojte se prosím i vy do Free Buju kampaně and stay optimistic.

Klára Kappala

01.04.2010 14:01:19
payah
Jah bless you
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one