Mofaja is coming.....reggae and dancehall sound system

King of Kings

King of Kings - obrázek

King of Kings - obrázek

Třiadvacátého července 1892 se v Ejarsa Gora naroďilo ďítě. Přišlo na svět uprostřed úrodných polí provincie Harage, asi osmnáct mil od města Hararu.
Právě se narodil Tafari Makonnen, syn guvernéra Rase Makonenna z Hararu a jeho žena se jmenovala Woyzaro Jashimabet.
Všeobecně se věřilo, že toto ďítě je přímým potomkem jeruzalémského krále Šalamouna a královny Makedy ze Sáby, jížní oblasti Etiopie. Jeho rodokmen byl skutečně dohledán až k Šalamounovu dědovi Jessemu, nejčernějšímu Židovi, jaký kdy chodil po zemi.
Makonnenovi astrologové a kněží předpovídali narození syna již několik let.
Vysvětlovali, že Neptun s Plutem se již od roku 1399 pohybují směrem k sobě. 493 let jim trvá, než se na svých drahách kolem Slunce minou. Ten okamžik nastane právě v červenci 1892 a podnítí radiaci dalších znamení Zvěrokruhu, která pak mysticky zasáhnou do konstelace Lva, odpovídajícího biblickému Dómu Judovu, čtvrtého syna Jákobova, zrozeného podle Izajáše ve stéjném měsíci.
Narození ďítěte však mělo podle věštců předcházet velké sucho, které bude Etiopii sužovat až od roku 1899, přestože zde obvykle přichází dvě období dešťů ročně.

Ras Makonnen rozhodl, že se jeho synovi dostane výhod jak tradičního, tak Evropského vzdělání. Etnocentrické obyvatelstvo to považovalo přinejmenším za neobvyklé. Makonnen ovšem zastával názor, že povědomí o evropské politice, vědě a obchodu je podstatné, má-li se Etiopie vymanit ze své feudální stagnace a připojit se k roďině moderních národů. Najal proto několik vzdělaných učenců, aby jeho synovi poskytli kvalitní západní vzdělání.
Jeho matka zemřela, když mu byly dva roky, jeho otec byl extrémně chladný člověk, kerý neměl na syna čas. Tafari byl zahořklý z té naprosté odloučenosti, v níž vyrůstal. Jako mladý student byl Tafari velice bystrý a pilný, své učitele naprosto ohromoval znalostí náboženských a nejrůznějších mystických věd.
Pověst o jeho podivných schopnostech se rychle šířila, orientoval se v okultních vědách prokázal svou znalost kabalistických doktrín, spisů Gilgamešových, nejrůznějších pohanských rituálů byl výborný také v Astrologii o jeho nadpřirozených schopnostech se dodnes vyprávějí legendy.

Jeho korunovace v roce 1930 měla být nejslavnější a nevětší událostí v africké historii. Bylo nepsaným zákonem, že každý lev skolený v Etiopii se automaticky stával majetkem krále, Vítězného Lva kmene Judejského. Stovky lvích kůží byly už měsíce před korunovací zaslány krejčím, kteří z nich měli ušít slavnostní roucha. Tafariho vyslanci dovezli z Evropy také klenoty a zlato v hodnotě jednoho miliónu dolarů, aby z nich vyrobili dvě císařské koruny a Šalamounovu pečeť s křížem Lva Judejského.
V Africe byl Selassie oslavován jako největší z moderních monarchů a symbol neomezených možností tohoto světadílu. V Karibiku, stejně jako všude jinde, byl počátek Selassieho vlády pokládán za jasný důkaz všech předpovědí, včetně prohlášení Graveyistů a představitelů Rastafariánských kultů, že osvobození utlačovaného černého lidu je na dosah ruky. Pro všechny byl Haile Selassie hrdinou bez bázně a hany, pro Rastafariány byl právě on živoucím Bohem.

Z knihy Timothy Whita "Oheň v dlaních" vybral Wajco
10.04.2008 00:51:49
payah
Jah bless you
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one