Mofaja is coming.....reggae and dancehall sound system

Napsali o nás

Napsali o nás - obrázek

Napsali o nás - obrázek

Pavlač Zewls a MC Tribuman

Páteční večer třináctého se opavská Mrkev začala pozvolna plnit už od osmé hodiny. To se zrovna za gramcema střídali Paya, Hatory a SakomanColtcha United Sound Systému. V deset večer už přítomné slečny bouncovaly na reggae rytmy.

Jedna deska střídala druhou a hrála se pecka za peckou. Pawlačoví zewlové začali pozvolným reggae tempem v kombinaci s hiphopovými deskami většinou francouzské produkce. Před půlnocí se přítomní nepřítomně pohupovali v rytmu dubstepu. Poté už se za mikrofon dostal MC Tribuman, který zazpíval některé ze svých známějších věcí a za gramofonem mu sekundoval Mateyka. Tribuman měl po dubstepové náloži docela problém opavský massiv pořádně rozhýbat. Publikum nereagovalo ani na žádosti o blejsknutí zapalovačem, a tak musel Tribumanovy pomoci překládat jeho message Paya. To když si vzal do ruky mikrofon Mateyka a přenesl na sebe pozornost přítomných nejznámějšími zpívanými vály z produkce Pawlač zewls, začalo publikum ožívat. „Jó, pawlačoví zewlové jsou tady…“

Mateyka se snažil a publikum se mu podařilo rozhýbat a oživit. To už ale bylo něco kolem půl druhé, a tak se Pawlačoví zewlové začali pomalu balit a připravovat na odjezd. Venku chumelilo ostošest a kluci se potřebovali v pořádku přepravit domu, do Brna, kde den poté vystupovali na Reggaeneraci na Fléďe. Za gramofony se vrátila veselá ostravská partička Coltcha United a kluci to vzali pěkně z vostra. Hatory pustil lidem do hlavy ragga jungle, ale i ragga-tekk, aby se massivu rozproudila krev v žilách. Postupně se kluci vrátily zase k dancehallu a mejdlo jelo až do pěti hodin rána (i když klidně mohlo déle).

Shrnuto podtrženo. Na mejdanu se hrálo spoustu stylů, a to proto, aby DJ’s pobavili tentokrát náročnější publikum. Díky pestrému hudebnímu složení ale vydrželi skoro všichni až do rána. Jako vždy nechybělo spoustu krásných holek a veselá nálada byla všudypřítomná. Sám sebe musím zařadit mezi náročnějšího posluchače, dubstepové rytmy mě trošku ukolébaly do klidového stavu a stejně tak jsem vnímal i náladu kolem sebe. Ohlasy, které se ale na pátý díl Raggamuffin párty ke mně dostaly nejen prostřednictvím questbooku Mrkve , byly velice pozitivní a bylo jich více než kdykoliv předtím.

Na mejdan dorazilo opět kolem sto sedmdesáti lidí a tak se potvrdilo, co v Opavě nejvíce táhne. Velký dík patří všem, co dorazili, a hlavně několika partám které dorazily z Ostravy, Havířova nebo Krnova a taky sponzorům bez kterých by se nám nedařilo bookovat do Mrkve první ligu.

V březnu do Mrkve dorazí momentálně nejlepší česká reggae crew Peeni Walli společně s MC Cocomanem. Line-up doplní stále častěji hrající domácí DJ Tamman (Bless). Připravte se nejen na pohodové reggae a striktní dancehall, ale i na výborný jungle. Peeni Walli vlastní hromadu skvělých dubplatů, které jim nahráli například YT, Daddy Freddy, King Kalabash, Bongo Chilli, Robert Lee atd.

Více info už brzo na metancity.com.

BIG UP!

Tagy: Raggamuffin, Opava Mrkev, Pawlač zewls, MC Tribuman, Coltcha United

01.03.2009 15:57:23
payah
Jah bless you
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one