Mofaja is coming.....reggae and dancehall sound system

Reggae důchodci-Israel vibration

Reggae důchodci-Israel vibration - obrázek

Reggae důchodci-Israel vibration - obrázek

z www.dancehall.cz    by Blake
Israel Vibration jsou příkladem nezlomnosti ducha a víry v hudbu.
Cecil (Skeleton Spence), Albert (Apple Gabriel Craig) a Lascelle (Wiss Bulgin) se totiž seznámili v kingstonském rehabilitačním ústavu Mona
(všichni tři byli obětí dětské obrny).
Jejich konverze k rastafariánské víře a její nekompromisní vyznávání jim ale postupně uzavřelo dveře všech kingstonských sociálních zařízení.
Příliž je to ale netrápilo. Na večeři vždycky nějak vyžebrali a společně zpívat o Králi králů je bavilo víc než cokoli jiného. Nezlomnost jejich víry jim nakonec vynesla podporu vlivné rastafariánské organizace Dvanáct kmenů izraelských (Twelve Tribes of Israel ), která jim nabídla financovaní singlové nahrávky.
Něžný, ale nesmlouvavě dredovatý sound písně Why Whorry zaujal a Israel Vibration ze dne na den předskakovali při koncertech Bobu Marleymu a Denisu Brownovi.Jejich další velký hit Same Song učinil s Israel Vibration celebrity a úspěšný reggae soubor.
První abum tria (Same Song 1979) je už dnes klasická záležitost, která neztrácí kouzlo ani po čtvrt století. Následující Unconquering People svou kvalitou upevnil postavení Israel Vibration na kingstonské scéně.
Israel Vibration působí s většími či menšími přestávkami dodnes a dodnes patří jejich živá vystoupení k setkáním s reggae klasikou v plné síle. Navíc pohled na zpěváky, kterým hudba dává zapomenout na jejich hendicap a kteří o berlích tančí do rytmu roots reggae je něčím, na co se nezapomíná....
10.04.2008 00:45:07
payah
Jah bless you
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one